Verslag CrossCup Relays

22/10/2023 - BERLARE - Relays CrossCup

Cadetten jongens en masters heren behalen brons!
Lars Peeters staat op hoogste podium binnen ‘gemengd’ team!                                      

ccr1
Jarne, Ferre en Robbe … schitterend 3° bij de cadetten jongens!

Met de Relays-koers in Berlare stond dit weekend de 1° manche van de CrossCup 2023-24 op het programma, die na een omzwerving te Roeselare, 20 oktober, Brussel, 10 december, en Hannuit, 21 januari,  eindigt met onze eigen ROBA-cross in Diest, en dat op 11 februari. Onder de medewerkers hier bevonden zich een aantal mensen van ons Berlare-team, met Dany Van de Putte als stuwende kracht, en zij hadden er ook voor gezorgd dat reeds de dag voordien een tent klaar stond voor onze 17 aflossingsploegen die onze clubkleuren kwamen verdedigen. Onze voorzitter Dirk bracht nog een 2° tent extra mee vanuit Betekom, zodat er voldoende ruimte was voor iedereen.  

De dagen voordien had het klaarblijkelijk fameus geregend daar in de omgeving van het provinciaal domein Nieuwdonk, en dat zullen de talrijk opgekomen atleten geweten hebben. Slijk, opzuigende weidestroken, met plassen water hier en daar, en of dat dit nog niet genoeg is ook nog een lus doorheen het mulle zand van de plaatselijke speeltuin. Reken daarbij de regen die nu en dan het herfstzonnetje kwam aflossen, en je weet meteen dat een doorwinterde veldloper er zich meteen thuis voelde.

Bij de cadetten meisjes verschenen er maar liefst 75 teams aan de start, waaronder 2 ploegen in onze clubkleuren. Ons trio Jana Nulens, Kato Vanstechelman en Joke Tytgat strandde met een fraaie 11° plaats, net buiten de zo gegeerde top-10 plaats, en ook het 1° jaars-trio Lena Vermeire, Ebe Rogiers en Febe Vandersnickt kwamen met een 31° stek uitstekend voor de dag. Voor deze 3 meisjes was het een koers in hun achtertuin, want zij maken allen deel uit van ons sterke Berlare-team, waar het afstandslopen hoog in het vaandel staat. Ook bij de jongens hadden we zo’n zuivere Berlare-ploeg , met gasten als een Samuel Van Assche, Rune Van Dorp en Emiel Aelterman, en ook zij gaven waar voor hun geld, door 47° te worden op 63 deelnemende ploegen. Zij zaten zelfs netjes in het spoor van ons ander trio Jarne Rymenants, Tobias De Vos en slotloper Kasper Rijnders, die als 46° cadet binnenliep. Jarne werd als startloper aangeduid, daar we hem kennen als een knaap die zijn start quasi nooit mist, maar hier sloeg het noodlot toe, toen enkele atleten voor hem tegen de grond gingen, en hij compleet werd opgehouden, en quasi vanuit de staartpositie aan zijn opdracht mocht beginnen. Wie niet zijn start miste was onze 1°jaar en tevens ‘thuisloper’ Jarne De Wilde. Met de nodige angst in de benen nam hij de belangrijke taak op zich, en niettegenstaande de gasten rondom hem heen een kop groter waren, kon hij onze 2° loper Ferre Berghmans in een mooie positie laten starten, met het stokje in de hand. Ferre is een nieuw gezicht binnen onze club, woonachtig in Testelt, maar was vorig jaar nog aangesloten bij onze Leuvense buren. Ondertussen traint dit kleine, doch zeer talentrijke baasje (zie foto geheel bovenaan …) bij ons trainersduo Dany en Cedric in Berlare, en zal het niet lang duren vooraleer de rest van de ROBA-familie dat manneke ook kent. Op dinsdag traint hij trouwens mee in Betekom. Hier schoof hij beresterk nog enkele plaatsen op, waardoor onze 3° loper, Robbe Vandamme, maar een kleine kloof meer te overbruggen had richting een peloton van een 10tal atleten, die voor het brons aan het lopen waren. Op dat ogenblik leken de posities één en twee al gaan vliegen, want de 3° loper van FCHA (Hannut Athlétisme) en FLAC werden met een geruststellende voorsprong het modderveld ingestuurd. Na de loodzware lus in het bosje had Robbe al aansluiting bij dat peloton, en meteen wisten de ROBA-aanhangers dat er mogelijk wel iets fraais te gebeuren viel. Na een korte fase van ‘op adem komen’ drukte Robbe het gaspedaal nog even dieper in, en als ‘sterke’ loper, in de letterlijke betekenis van het woord, putte hij ook voordeel uit dit loodzware circuit. Eén na één schudde hij de concurrentie van zich af, en in de laatste rechte lijn moest de FLAC-loper nog alle zeilen bijzetten om onze klassebak achter zich te houden.  De Waals-Brabantse jongens van Hannuit hadden gegokt en gewonnen, met sterk uit te pakken via hun eerste en tweede loper, en het West-Vlaamse trio hield welgeteld … 1 seconde over op onze ontketende ROBA-knaap. Dus een ‘DIKKE PROFICIAT’ voor ons trio Jarne, Ferre en Robbe!

Bij de scholieren meisjes verschenen er al … 30 teams minder dan bij de cadetten meisjes, nog 45 om precies te zijn, en te midden van dat deelnemersveld wist ons trio Laura De Saeger, Xantippe Servotte en Noor Peeters zich netjes te handhaven op positie 13. Voor Laura en Xantippe is dit natuurlijk een thuisoptreden, en beiden kijken reikhalzend uit naar het vervolg van de komende crosscampagne. Ook Noor blikt met vertrouwen naar de komende opdrachten, daarbij gesterkt door een recent afgenomen lactaattest, die zondermeer aangeeft dat ze goed bezig is.  

Ondanks aandringen van ondergetekende wisten we geen jongensteam samen te stellen bij de scholieren, en kreeg onze Lars Peeters het vrijgeleide om samen met zijn trainingsvrienden Jules Trommelen en Willem Renders een ‘samengesteld team’ te vormen, het ‘runners Lab athletics team’.
Jules is een sympathieke knaap uit Maastricht, aldaar ook aangesloten, en Willem kennen we al jaren als de sterke man uit Oostende. Achteraf gezien bleek deze keuze een schot in de roos, want Jules opende al fraai, en Willem liep, sterk als hij is, in één ruk naar de koppositie, en met een niet onaardige voorsprong gaf hij het stokje door aan Lars. Deze rondde, als slotloper, op bijzonder fraaie wijze het knappe werk van zijn trainingsmakkers af, en kon 1 jaar na zijn jongste zus Fien eveneens als winnaar de finishlijn passeren.

ccr2
Het zalige gevoel … winnen onder luid applaus …

Bij de seniors dames werden 67 teams van start geschoten, en onze Liselot Smolders nam de eerste 1000m voor haar rekening. Dat deed ze met brio, want Elien Osselaer mocht als 4° atlete haar opwachting maken daar aan de aflossingszone, en zij kreeg 1500m voor de voeten geworpen. Als lange afstandatlete is dit natuurlijk een veel  te korte afstand, en die vettige ondergrond maakte het er allemaal niet gemakkelijker op. Toch deed Elien er alles aan om haar trainingsmakker Liz Romo in een zo goed mogelijke stelling te brengen, en daarvoor tastte ze echt diep in haar krachten. Ook onze altijd goedlachse Liz houdt van het langere werk, en de 2800m die zij moest afwerken is ook voor haar maar een opwarmertje. Maar ook Liz gaf het beste van zichzelf, hetgeen finaal resulteerde in de 17° eindpositie.  

ccr3
Liselot, Elien en Liz, in volle actie …

Bij de mannen traden we zelfs met 3 seniors-teams aan, en voor de A-ploeg trokken we dit jaar de kaart van de ‘jeugd’. Met Lenn Teugels, Vince Van Winckel en Yorick VD Kerkhove konden we 3 beloftevolle jonge gasten in stelling brengen, en met een 7° eindplaats op 98 teams stelden ze ons ook niet teleur. Aan deze 3 jongens hopen we oprecht veel plezier te beleven de komende maanden, niet alleen richting het Belgisch kampioenschap, dat al op 19 november geprogrammeerd staat, maar ook richting Brussel, waar we hopelijk een extra reden hebben om in de hoofdstad het Europees kampioenschap bij te wonen…  
Ons 2° team, bestaande uit Ward Delmé, Timothy Convents en Vinnie Van Puyvelde, bleef dankzij de intrinsieke klasse van deze 3 gasten zelfs lange tijd in de buurt van ons eerste team, maar naar het einde moesten ze toch buigen voor het jonge geweld. Als 26° loper gaf Vinnie het stokje netjes af aan de scheidsrechter, even voorbij de finishlijn. Jef Verlinden liep als 71° binnen, als lid van ons 3° team, dat naast Jef ook nog bestond uit Kobe Delmé en de beloftevolle nieuwkomer Yari Zwart.  

Bij de masters dames konden we rekenen op het enthousiaste trio Katie Declerck, Greet Alen en Diziana Vangoidsenhoven, en zij werden 22° op 26 ploegen. Een kwartier na die loodzware opdracht was de glimlach al terug, zoals onderstaande foto duidelijk aangeeft….

ccr4

Het laatste hoogtepunt van de dag mochten we bij de masters heren beleven, en daarvoor konden we aankloppen bij Wim De Pauw, Joris Lambrechts en Lukas Bosmans. Onder de 68 ploegen zaten er maar liefst vijf van ons, en vooraf hadden we veel vertrouwen in het net genoemde trio. Wel Wim, Joris en Lukas hebben onze hoge verwachtingen helemaal ingelost, door schitterend als 3° team over de meet te passeren !  Wim kreeg als 800m- en 1500m-man de functie van starter op zijn bord, terwijl we onze sterke DAK-loper Joris en de kersverse master Lukas het iets langere werk voorschotelden. Die strategie bleek de juiste, na half koers was het al duidelijk dat we op medaille-koers zaten, en het voor zilver en brons zou uitdraaien op een Vlaams-Brabantse clash tussen onze vrienden van DCLA en wijzelf. Pas in de laatste pakweg 40m trok Leuvenaar Loic Lemaitre het laken naar zich toe, en passeerde Lukas dus in bronzen positie de eindmeet. Onderstaande foto zegt alles … … op geluk en trots staat echt geen leeftijd …

ccr5
Wim, Joris en Lukas … dikke proficiat !!

Verder in het pak waren nog 4 andere ROBA-teams het beste van zichzelf aan het geven, en zij maakten er een wedstrijd in de wedstrijd van. Het zag er een tijdje naar uit dat ons zuiver Berlare-team, bestaande uit Tom Vandersteen, Steve Rogiers en Thomas VDPutte het zou halen, maar Kris Wouters, die samen met Joost Grymonpon en Tom Artoos het C-team vormde, kwam in de laatste ronde erg sterk uit de verf, en passeerde zowel zijn clubmakker Thomas als Wouter Verbist.  

Kris legde beslag op de 35° plaats, voor het team van Thomas, 38°, en de ploeg Jos Derdin, sterk geopend, Bart De Nijs en de net genoemde Wouter, die als 39° werkelijk tot op het gaatje was gegaan, hier op dat loodzware slijkparcours. Zelfs ons 5° en laatste team, bestaande uit Dirk Van Kerkhoven, Redgy Tytgat en Peter VD Kerkhove mocht met opgeheven hoofd het domein verlaten, dankzij hun 59° plaats op 68 teams in totaal. Van Bart De Nijs moeten we trouwens nog melden dat hij als M55’er op het Belgisch kampioenschap Marathon te Eindhoven een fraaie 2u59’24 liet optekenen, en die mooie tijd hadden we over het hoofd gezien in het betrokken verslag, waarvoor onze oprechte excuses.

Bij de juniors meisjes hadden we geen team in stelling kunnen brengen, maar daarin waren we spijtig genoeg niet alleen, afgaande op de slechts … 18 teams, waarvan nog een aantal ‘samengestelde ploegen’… 75 cadettenteams, 45 scholierenteams en 18 juniorenteams … onze Vlaamse veldloopcultuur staat onder druk, zoveel is duidelijk…
Bij de juniors heren konden we gelukkig wel rekenen op het trio Daan De Ceulaer, thuisloper Milan De Saeger en Tuur Aerts, maar in de startzone liep het al meteen mis. In het geduw en getrek werd Daan zijn stok uit de hand geduwd, en terwijl de rest vocht voor ieder plaatsje, kon Daan op zijn stappen terugkeren en dat klotestokje uit het slijk oprapen. Daan wist nog wel heel wat plaatsen goed te maken, maar zulk euvel helemaal rechttrekken lukt natuurlijk vrijwel nooit helemaal. Milan werkte als 2° loper een mooi parcours af, met ook nog enkele posities winst, en vooral Tuur wist op de langste afstand nog het één en ander recht te zetten. Met hun 15° eindpositie op 39 ploegen mogen onze jongens nog best tevreden zijn, zeker gezien dat startgebeuren.

We ronden af met Stan Vandersnickt en Iris Wulteputte die als jonkies in de ‘sterren van morgen-koers’ beresterk voor de dag kwamen. Stan won de wedstrijd, en Iris werd er 3° meisje, als 12° tussen de vele jongens. Duidelijk dus 2 talentrijke ROBA-jongeren, sterren van morgen, zoals de koers zo mooi omschrijft….

Rudy

Uitslag : zie website CrossCup

Nog wat sfeerbeelden:

ccr6
Jana als sterke 1° loopster …
ccr7
Kato (verkouden) en Joke werkten de klus af …
ccr8
3 talentrijke Berlare-jongeren … Lena, Ebe en Febe!
ccr9
Goud & 5 punten voor Lars … 
ccr10
Tom, Joost en Kris … mooie uitslag !
ccr11
Ferre, voor het eerst in ROBA-kleuren  
ccr12
Tobias en Rune, hier nog zij aan zij …
ccr19
Onze 3 slotlopers bij de seniors, Vinnie, Jef en Yorick onderaan …  
ccr16
Scholiere Xantippe 
ccr17
junior Tuur
ccr18
master Thomas