Verslag BVV Cad/Sch Meisjes

4/05/2019 - BVV CAD/SCH Meisjes - Landelijke 1

Zwarte bladzijde voor Roba …

Na de euforie van voorbije week (BVV pup-min meisjes en jongens), stonden we meteen weer met beide voetjes op de grond, meer zelfs, we waren pardoes doorheen het keldergat gedonderd. Zo voelde het aan ... en zo’n val doet echt pijn, vooral … mentale pijn…

Voor het laatst stond de BVV-competitie geprogrammeerd onder deze formule, meisjes en jongens apart. De 12 beste teams van Vlaanderen troffen mekaar in het Netestadion te Lier, en het waren ditmaal de mensen van LYRA die de organisatie in handen hadden. En het dient gezegd, zij deden er alles aan om er een zeer geslaagde interclubnamiddag van te maken. Groot scherm, perfect op tijd de tussenstanden, zelfs tussenstanden op de kampnummers vrijwel iedere ronde. Kortom … perfect zoals het hoort, alleen wat ons betreft waren het … parels voor de zwijnen. Enerzijds was er het pokkenslecht weer (regen, hagel, felle wind, koude, …) die op ons gemoed werkte, maar anderzijds toch vooral onze eigen ‘… teleurstellende inbreng’. Het ‘tussenstanden-scherm’ gaf punctueel aan waar we vooraf al bang voor waren …

De laatsten naar wie we onze verstomde blik moeten richten zijn de betrokken ROBA-meisjes. Zij deden allemaal, zonder één uitzondering, wat binnen hun mogelijkheden lag, meer zelfs, enkelen onder hen kwamen ondanks dit ‘trieste weer’ nog met vrij aardige resultaten voor de pinken. Begin maar eens hoog te springen in de regen, die met een kracht van +5,3 m/sec in uw aangezicht wordt gezwierd. Dus nogmaals alle sympathie richting de dames die het beste van zichzelf geven voor onze club.
Zij verdienen mijns inziens het dan niet om ter elfder ure nog als een Chinese vrijwilliger aangeduid te worden voor één of ander werpnummer, dat ze alleen kennen vanuit de boekjes. Daar ter plaatse nog snel een spoedcursus werpen aangeboden krijgen, neen dat is een niveau dat niet past bij een club die mee een rol wenst te spelen binnen Vlaamse gewestgrenzen. Meisjes … nietsvermoedend een keiharde ‘nul’ zien krijgen, omdat ze niet langs achter zijn buiten gestapt … neen dat zouden we ze echt moeten besparen …
En laat ons eerlijk zijn, we moesten de kelk echt tot op de bodem ledigen … zelfs bij de ‘klassieke afstandnummers 800m cadetten en 1500m scholieren’ was de auberginekleur … geheel afwezig …

Nogmaals, aan onze meisjes lag het niet. Charlotte Coene was letterlijk en figuurlijk mooi op de afspraak (12”96 op 100m, 26”66 op 200m, strak op 4x100m), en onze Berlare-meisjes Jarell De Waele en Silke Uyttendaele sprokkelden onze punten op de 400m en 1500m. Gitte De Cock werd 5de bij het verspringen, en deed ook nog haar duit in het puntenzakje op de 80m Horden. Ella Guldentops nam de 300m Horden voor haar rekening (54”49), en haalde ook in de 4x100m echt het beste van zichzelf uit het frêle lichaam. Samen met Gitte, Charlotte en Sarah Vervekken (ook onze cadet aan de hoogspringstand) bracht ze het aflossingsstokje veilig over de eindmeet. Amélie Stas bezorgde ons de broodnodige punten met een niet onaardig speer-resultaat (16m28), en was daarenboven zo’n werpster van het laatste uur op de kogel (5m91), net als Ella Guldentops die in de discusring werd ‘gezet’ om één puntje gaan op te halen. 1,5u voordien had scholiere Roos Van Vlasselaer met vergelijkbare knikkende knieën en eveneens volstrekt onvoorbereid in diezelfde werpkooi haar opwachting mogen maken. Ook bij de 800m was Roos de Chinese vrijwilliger. Op de 100m, 200m en 400m hadden we met Fien Pues (13”76), Line Dockx (27”57 + 15”58 op 100mH) en Annelies Geyskens (66”95) gelukkig wel meisjes met meer ervaring, en ook op de kogel en speer konden we wat van onze frustratie kwijt met de mooie optredens van Stien De Meyer (9m71 en 27m34). Het proefde als een verademing, een gevoel dat ook Alexi Donckier De Donceel ons schonk aan de 2 springstanden (1m45 hoog en 4m23 ver). Ilse Van Malder werkte tot slot voor ons het loodzware 400mH-nummer af, met de wind pal op kop. Toch hield ze nog voldoende reserves achter de hand voor de 4x100m, waar ze samen met Stien, Ilse en Line er een erezaak van maakte om met een fraai slotoptreden ons verblijf in de … 1ste landelijke af te sluiten.

Onze ploeg (finaal 103p) was samen met het team van Looise (109p) echt een maatje te licht voor de rest van de competitie. We wisten vooraf wel dat het een erg moeilijke opdracht zou worden, maar net daarom zijn ‘vlekkeloze afspraken’ een must. Volgend jaar dus in 2de landelijke, samen met de jongens. Het blijft toch even slikken …

De volledige ROBA-uitslag

Rudy