Verslag jeugd PK Meerkamp Tienen en jeugdmeeting Alken

25/05/2019 - Jeugdmeetings Tienen en Alken

Onze jeugdtrainers hadden onze jongste spruiten de vrije keuze gelaten in hun keuze tussen de Vlaams-Brabantse titelstrijd meerkamp, bij onze vrienden te Tienen, of de open jeugdmeeting in Alken, waar je natuurlijk kan ‘kiezen’ waaraan je wenst deel te nemen. Zeker voor de nieuwkomers, die nog niet alle disciplines onder de knie hebben, trainingstechnisch gezien. Een meer dan verdedigbaar principe dus, vooral als u weet dat Alken voor onze DAK-atleetjes qua verplaatsing een ‘makkie’ is.

TIENEN - Provinciaal kampioenschap meerkamp benj-pup-min

Rijke medailleoogst … 2x goud, 2x zilver, 3x brons!

Niet dat we kwantitatief zo overweldigend aanwezig waren, wat ook niet nodig is, maar met de prestaties bleven we er niet onopgemerkt bij onze vrienden van RCTienen. 7 medailles hingen er rond een ROBA-nek, 5 bleven er ter plaatse bij een RCT-atleet, 2 voor DCLA, 2 voor OEHalle, en 1 lintje met eremetaal voor de VAC-knaap.

Benjamins

Met een volledig ROBA-podium bij de meisjes was onze intro zondermeer indrukwekkend. En qua symboliek kon het ook al niet mooier want met Fien Peeters (schitterende score van 1407p!), Joke Tytgat (1276p) en Maya Frederickx (1275p) stond er een Hera-, Beta- en Dak-meisje op het podium.
Onnodig te melden dat onze jeugdtrainers Paul en Gerrit (Beta), Michael en Tim (Hera) en Ronny (Dak) in hun nopjes waren met deze gang van zake. Fien stond daar mooi te blinken geheel bovenaan op dat podium, en daar was ook alle reden voor. Er was niet alleen die fraaie gouden plak, maar vooral dat fraaie nieuwe clubrecord er boven op. Met 9”39 zat ze dicht op haar eigen 60m-besttijd, niemand deed beter dan haar 3m58 bij het verspringen, en op de 1000m zat ze met 2’03”30 letterlijk en figuurlijk op de hielen van Joke (2’03”04). Maya van haar kant was iedereen de baas aan de hockeystand (22m50), waar ook Mila Verheyen bijzonder positief opviel (21m12). Met die 1407p onttroont Fien niemand minder dan Anneline Smets die destijds 1355p had laten optekenen. Tussen de 23 meisjes zat ook nog ons enthousiaste trio Ana Suetens (mooi 8ste in de eindstand!), Eline De Winter (13de met 620p) en Anouk Hubregsen (16de 519p), en ook zij waren best trots op het dragen van die auberginekleuren.   

Bij de jongens hadden we 4 knapen in de meerkampstrijd, maar uitzicht op een medaille was iets te hoog gegrepen. Jaan Tuerlinckx zat er met z’n 1162p en …5de plaats nog het dichtst bij, en ook Jesse Meyers mag met die 7de eindplaats (1081p), meer dan tevreden zijn. Liam Willems (20ste, 700p) en Tobias Vansweevelt (13de, 931p) volgden wat verderop, en deze laatste was vooral content met z’n 10”18 op de 60m. We mogen dit benjaminverslag niet afsluiten zonder de 27m64 aan de hockeystand van Jaan te vermelden, want op dat werpnummer … niemand deed beter.

Pupillen

Wat bij de benjamins niet lukte, slaagde wel bij onze pupillen … een jongen op het podium!
Luka Schoolmeesters, een 1ste jaars notabene, tekende hiervoor present, en moest op zijn … meerkamp-debuut alleen 2 oudere RCT-boys voor zich dulden. Zijn bronzen plak wist hij vooral via z’n spurt- en springvermogen te bemachtigen (9”00 60m / 4m13 ver). Thias Van Rompaey, die 5de werd met 1727p, is dan weer eerder een werper, met o.m. 7m65 bij het kogelstoten. Ook onze 3 andere jongens, zijnde Ilias Goossens (16de, 1327p), Rune Happaerts (26ste, 1199p) en Robbe Vandamme (37ste, 793p) zijn nog 1ste jaars, en hoeven dus totaal niet te panikeren.

Ook bij de meisjes was het weer bingo, en daar kunnen we altijd terugvallen op Anneline Smets. Zoals u hierboven kon lezen ging Fien er vandoor met één van haar kroonjuwelen (clubrecord meerkamp bij de benjamins meisjes), maar zij die dachten dat Anneline daarmee in zak en as zou wegkwijnen, moest snel een andere plaat opzetten. Haar sportieve antwoord was immers loepzuiver, met ook op haar beurt een … nieuw clubrecord (2056p) en de gouden medaille als Vlaams-Brabants meerkampkampioen! Via dat schitterende puntenresultaat onttroont ze Kato Gevaert, die in 2012 een mooie 2000p achter haar naam kreeg op de piste van Vilvoorde. Snelheid, duurvermogen (PR op 1000m 3’24”38!) en springkracht in één lichaam … ja dan verdien je die 1ste plaats binnen de provinciegrenzen. Met een 4de en 5de stek bewezen Bikha Peeters (1610p) en Nore van Loo (1512p) evenzeer genetisch rijk voorzien te zijn van een veelzijdige spieropbouw. Bikha was de beste aan de hoogspringstand (1m32), terwijl Nore onze sterkste Roba was op de kogel (6m53). Met Noor Latanis (14de, 1285p), Bette Van Rompuy (1281p) en Rosanne Tuerlinckx (25ste, 908p) hadden we nog 3 eerstejaars in de strijd.  

Miniemen

Bij onze miniemen tot slot was het bingo bij zowel de jongens als meisjes. Lore Willems werd naar het podium geroepen voor de bronzen plak, en Kamiel Van Rompaey mocht zich zelfs nog 1 vakje hoger opstellen, om er zilver rond zijn nek te krijgen.
Lore moest alleen de duimen leggen voor 2 plaatselijke atleten, die vooral op de spurt een kloof wisten uit te bouwen op onze jonge dame. Lore gaf ze dan weer lik op stuk aan de speerstand (2de met 26m82), hoogspringstand (1m33) en kogelring (11m33). Ook onze 2 andere dames, Lisa Vandamme en Julia Van Hoof scoorden hoog met plaats 4 en 5, op 32 deelnemers, en dat met vooral een fraai presteren op het hoogspringen (beiden 1m30), Julia bij de speer (25m30) en Lisa op de spurt (11”68 op 80m, waar de mama met veel kennis terzake de startblokken mee kwam installeren), alsook met een verpulvering van haar 1000m-besttijd. Deze 3 Beta-dames kloppen nu al stilaan aan de voordeur van onze meerkampcoach Peter.

Kamiel behaalde dus de 2de stek, met die 2910p op zak, en toch stond z’n gezicht niet meteen op ‘super zonnig’. Daarvoor had hij net iets te veel ‘laten liggen’ op de werpnummers, toch ook behorend tot zijn natuurlijke habitat. Met een kogel-PR van 11m32 … was die 8m99 hier natuurlijk geen wauw-moment, en ook aan de speerstand met 25m21 zat hij exact 3m onder zijn eigen record. Viktor Verlinden, 4de met 2860p, kwam slechts 24 puntjes te kort voor de 3de eindplaats, mede door wel fraai te scoren aan diezelfde speerstand. Zijn mooie 31m90 bleek een afstand waar niemand meer overheen kwam. Al onze jongens vielen positief op aan de hoogspringstand, met 1m32 voor de reeds stijlrijk springende Tiri Willem (18de, 2159p), alsook voor Viktor. Jonas Eelen (finaal 7de, 2628p) en Kamiel kwamen op 1m35, en keken respectvol naar hun 1ste jaars clubvriend Stan Vertommen, die 1m38 achter zijn naam kreeg. Finaal kwam Stan uit op positie 10, met 2410 punten.
 
Ziehier de volledige uitslag                   


Jeugdmeeting ALKEN

Een aantal Roba’s, de meesten komende vanuit onze hardwerkende kern Diest, trokken de provincie-grens over, om in Alken het actuele conditiepeil te gaan uittesten.

Bij de benjamin meisjes was Zoë Swinnen (10”09) de snelste op de 60m, voor Annabel De Keersmaecker (10”10), Liv Janssen (10”80), Lentel Hofmans (10”83) en Jolijn Dendas (12”06). Het merendeel van deze enthousiaste jonge atleetjes verschenen ook nog aan de hoogspringstand, en zelfs het aflossingsstokje werd niet geschuwd.  

Eén reeks hoger op de leeftijdstabel, bij de pupillen, beschikte Sarah Prenen (9”77) over de snelste benen, al zat Frédrique Placklé (9”88) aardig in de buurt. Yara Fayed kreeg een PR van 10”21 achter haar naam, voor o.m. Maya Wittevrouw (10”44). Deze meisjes proefden er zelfs van het discusgebeuren, waarbij Yara (14m93) als beste net onder 15m-lijn bleef steken. Bij de aflossing kwamen ze uit op 38”68. ‘Geen stokwisseling voor mij’ moet Klaas De Keersmaecker al snel gedacht hebben, want hij was er in … zijn eentje. Spijtig want met z’n 9”57 en die 3m71 ver bewijst hij over snelle benen te beschikken.

Hanne Meuris kwam met een 80m-PR uit op 11”16, voor Hannelore Hecq (11”41), Olivia Wittevrouw (11”50), Flore Jonckers (11”48) en Eline Moriau (11”82). Ook op het verspringen was Hanne (4m05) in haar nopjes, voor o.m Mila Tielens (mooi 4m03), Elisabeth Pereira (3m83) en Katho Bakelants (3m29).

Ziehier de volledige ROBA-uitslag

rudy